czwartek, 21 marca 2013

Jak przygotować się do rzeźbienia

Na pewno początkujące osoby zastanawiają się, "no ale skąd mam wziąć modela by pozował w danej pozie lub gdzie znajdę interesujące mnie zdjęcia?". Też na początku miałam takie wątpliwości. Z racji jednak, że z wykształcenia jestem informatykiem i programy komputerowe (wszelakiej maści) nie są mi obce, oraz, że pasjonuję się modelowaniem w 3D to znalezienie odpowiedniego programu nie było trudne :) I to na dodatek darmowego oprogramowania! Program o którym piszę nazywa się DAZ3D i na dzień dzisiejszy jest nadal darmowy. To dzięki takim programom jak ten moje figurki mają ciała zbliżone do ludzkiej anatomii. Pamiętajcie jednak, że za dodatkowe moduły Daz3D trzeba zapłacić. Wystarczy jednak, że zaopatrzysz się w moduł np. Victoria, David lub Michael i można ustawiać dowolnie swoje postacie :)

Poniżej zaprezentuję kilka ujęć byście ocenili, czy opłaca się zainwestować w ten program, czy za każdym razem płacić za zdjęcia modelek i modeli, którzy nie zawsze są do końca w pozie jaka nas interesuje.Mam nadzieję, że jakość szczegółów jakie widać na prezentowanych powyżej obrazkach zachęci Was do zaopatrzenia się w program tego typu.

2 komentarze:

  1. Genialne, mi to się bardzo przyda do rysunku na studiach :) Dziękuję !

    OdpowiedzUsuń
  2. Super, że ta informacja komuś się przydała. Na stronie Daz3D czasami można upolować okazje cenowe, więc warto zapisać się do newslettera. Czasami też dają darmowe rzeczy :)

    OdpowiedzUsuń