czwartek, 16 lutego 2012

BJD (Ball Jointed Doll) - Moja pierwsza :)

BJD krótko mówiąc to lalka z ruchomymi stawami. Niestety nie zawsze służą do zabawy jak zwykłe plastikowe lalki. Można je oczywiście ubierać i ustawiać w różnych pozach, ale odradzam dawanie małej dziewczynce do zabawy - są na to zbyt kruche.
Rozpoczęłam pracę nad 11 calową lalką z masy Puppen Fimo. To najtrwalsza masa z jaką pracowałam i w przystępnej cenie. Nie jest to jednak aż tak łatwe gdyż szlifowanie upieczonej masy by dopasować elementy do siebie nastręcza wiele trudności. Pierwsze efekty poniżej na zdjęciu.
Jakie wrażenia podczas pracy nad lalką? Całkiem znośnie gdyby nie to, wcześniej już wspomniane, szlifowanie - pyłu dookoła co niemiara, ale jak widzisz pasujące do siebie elementy to wszystko to tobie wynagradza :)

2 komentarze:

  1. Witaj, bardzo podoba mi sie Twoja lalka. Chcialabym sprobowac zrobic bjd lub cos na wzor ;-)
    moglabys zdradzic jakies szczegoly? od czego zaczac?

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeżeli chcesz zrobić figurkę z masy polimerowej to polecam tutorial: http://morezmore.com/myblog/2010/10/29/morezmore-25-ball-jointed-doll-bjd-figuring-out-the-mechanics-part-4/ a jeżeli z masy samoschnącej to polecam np. tutek: http://translate.google.com/translate?tl=en&sourceid=ie8-activity&u=http%3A%2F%2Fmstrok.ucoz.ru%2Fpubl%2F69-1-0-292

    A najlepiej zawitaj na forum, na którym znajdziesz sporo informacji na temat figurek: http://forum.ooak.pl - na tym forum też mnie spotkasz :)

    OdpowiedzUsuń